Kodėl vaikams reikalingi dantų silantai?

Nors kiekvienas Lietuvoje gyvenantis moksleivis apsilankyti pas odontologą privalo bent kartą per metus, tačiau pastebima, kad karieso paplitimas vaikų tarpe vis dar didžiulis. Norint turėti sveikus dantis ir gražią šypseną, nepakanka tik dantų šepetėlio ir pastos. Siekiant išvengti karieso, taikomos įvairios dantų profilaktikos, viena iš jų –  silantai.

Kas yra silantai?

Silantas – tai hermetizuojanti skysta plombinė medžiaga, kuri yra įliejama į ką tik išdygusių nuolatinių krūminių dantų vageles. Dantų vagelėse dažnai kaupiasi maisto likučiai, kurių įprastu šepetėliu nepavyksta išvalyti. Ką tik išdygę nuolatiniai krūminiai dantys taip pat yra jautresni ėduoniui, nes jų vagelės nėra pilnai mineralizuotos. Dantį padengus silantu, apsaugomos ne tik dantų vageles, bet ir visas dantis nuo bakterijų poveikio, apnašų ir karieso.

Kada tinkamiausias laikas silantams?

Dantų silantai rekomenduojami vaikams nuo 6 iki 14 metų, nes tuo metu dygsta pirmieji ir antrieji nuolatiniai krūminiai dantys. Atlikus procedūrą, vertėtų silantų nepamiršti ir po dviejų-trijų mėnesių atlikti profilaktinę jų patikrą. Jei silantas laikosi tvirtai, nėra aptrupėjusių kraštelių, tuomet patikrą rekomenduojama pakartotinai atlikti po pusės metų. Jei, laikui bėgant, silantas aptrupa ar iškrenta, tuomet dantį ir vagelę reikia poliruoti iš naujo ir paruošti naujam silantui. Ištirta, jog praėjus vieneriems metams po silantų įliejimo, net 90 proc. jų nebeiškrenta.

Silantų saugumas

Nors vis dar atsiranda tėvų nepasitikinčių silantų veiksmingumu. Tačiau jau daugiau nei 40 metų odontologai naudoja silantus. Per tiek metų buvo atlikta įvairių tyrimų, o silantų technologija ištobulinta. Mokslininkai ištyrė, jog atlikus šią procedūrą, tikimybė atsirasti kariesui sumažėja net iki 80-90 procentų. Todėl dabar tai viena saugiausių ir efektyviausių procedūrų, norint sumažinti karieso atsiradimą ir  vaikų dantis išsaugoti sveikus.

Tačiau nepamirškite, jog dantis būtina prižiūrėti nuolat. Jei dantys padengti silantais, tai nereiškia, kad juos galima varyti rečiau, kasdieninė burnos higiena ir reguliarūs apsilankymai pas odontologą išlieka svarbūs.

REGISTRUOTIS VIZITUI